UPOZORNENIE

Toto je stará verzia web stránky, noú stránku najdene na adrese
WWW.MSK.SK

 


« späť

Slovenky začínajú v Považskej Bystrici pod Polozom novú éru Iné
17.09.2013 - Katarína Opoldíková

 

16.09.2013

Dušan Poloz (tréner hádzanárok SR): “Mňa výsledky nezaujímajú, podstatné sú pre mňa výkony hráčok. Keď tie budú podľa našich predstáv, dostavia sa aj výsledky – prídu samy”

Len pár hodín predtým, ako sa stretne so svojimi zverenkami, predstúpila nová trénerská dvojica Dušan Poloz – Peter Olšavský prvýkrát od prijatia angažmánu na lavičke slovenskej reprezentácie hádzanárok pred zástupcov médií. Hlavný kouč Poloz na pondelkovej tlačovej besede v Bratislave prezradil, s čím privíta hráčky na sústredení v Považskej Bystrici. “V hlave mám veľmi veľa. Uvedomujem si, že ma čaká odlišná práca ako v klube, navyše ešte nikdy som nebol hlavný kormidelník národného tímu. Zdôrazním im, že mňa výsledky nezaujímajú, podstatné sú pre mňa výkony hráčok. Keď tie budú podľa našich predstáv, dostavia sa aj výsledky – prídu samy. Našou úlohou bude z nich dostať to, čo vedia a dokážu.“

Šesťdňové sústredenie na Považí chce využiť okrem vzájomného spoznávania aj na nácvik obranných i útočných činností, keďže už koncom októbra sa začne kvalifikácia o postup na ME 2014 a slovenské hádzanárky čakajú dvaja najväčší konkurenti v 2. skupine – 24. 10. v Rouene Francúzky a 27. 10. v Šali Islanďanky.

“Verím, že to bude plodný týždeň. Chceme nastaviť herný systém, v ktorom nadviažeme na uplynulé obdobie. Samozrejme, chceme do toho vložiť aj nové momenty a nápady. Dolaďovať budeme aj obranný systém, zdokonaľovať vysunutú obranu, ktorú chceme zagresívniť, zopakujeme si defenzívu 0 – 6, preletíme útočné systémy. V stredu si zahráme proti mladším dorastencom Považskej Bystrice,” priblížil náplň najbližších dní Poloz.

Vrcholom zrazu však bude medzištátny zápas s najlepším reprezentačným tímom uplynulých dvoch desaťročí. Slovenky budú mať možnosť zahrať si proti Nórkam. S päťnásobnými európskymi šampiónkami, dvojnásobnými olympijskými víťazkami a dvojnásobnými majsterkami sveta si zmerajú sily v Olomouci v sobotu 21. septembra o 17.00 h.

“Vďaka mojim kontaktom s trénerom Thorirom Hergeirssonom sme využili to, že Nórky budú na sústredení v Česku. Pre dievčatá je to skvelá príležitosť zahrať si proti svojim vzorom. Len škoda, že sa nám nepodarilo dostať tento hádzanársky sviatok na Slovensko. Nórsko si však dalo podmienku, že chce čo najmenej cestovať,” vysvetlil Poloz, ktorý dodal, že Nórky nastúpia v kvalitnom zložení aj s hviezdami ako Heidi Lökeová, Katrine Lundeová-Haraldsenová, Linn-Kristin Riegelhuthová-Korenová či Linn Jörum Sullandová alebo Karoline Dyhreová-Breivangová.

V pôvodnej 22-člennej nominácii prišlo k niekoľkým zmenám. Simona Pileková sa ospravedlnila z osobných dôvodov, Terézia Szöllösiová pre pracovné povinnosti. Namiesto nich dostali dodatočne pozvánku ďalšie krídelníčky Zuzana Hollá (Partizánske) a Katarína Hvostaľová (Veselí).

Súčasťou národného tímu je aj mladá tvorkyňa hry Klaudia Michnová, ktorá si reprezentačný dres obliekala aj za predchádzajúceho kouča Petra Sabadku. “Pod vedením kouča Poloza je to pre nás nová skúsenosť. Všetci máme rovnaký cieľ, ktorý chceme dosiahnuť. Čaká nás veľa práce, dúfajme, že spoločne nám to bude klapať a pozitívne sa to prejaví na výkonoch,” uviedla spojka Partizánskeho Michnová. 

Nominácia reprezentácie hádzanárok Slovenska na sústredenie v Považskej Bystrici (16. – 21. 9. 2013): 
brankárky: Lucia Gubiková (Iuventa Michalovce), Adriana Grandtnerová (HK Slovan Duslo Šaľa), Simona Súlovská (HK Slávia Partizánske)
pivotky: Andrea Czanik-Weibelová (DJK/MJC Trier/Nem.), Eva Minárčiková (DHC Sokol Poruba/ČR), Dominika Horňáková (Iuventa Michalovce)
krídelníčky: Dagmar Stuparičová (SV Union Halle-Neustadt/Nem.), Katarína Hvostaľová (HC Veselí nad Moravou/ČR), Lucia Súkenníková, Réka Bíziková (obe HK Slovan Duslo Šaľa), Selma Blažeková, Zuzana Hollá (obe HK Slávia Partizánske)
spojky: Alžbeta Polláková (BV Borussia 09 Dortmund/Nem.), Silvia Bachratá (BSV Sachsen Zwickau/Nem.), Petra Beňušková (DHK Baník Most/ČR), Alžbeta Tóthová (Handball Club Zlín/ČR), Klaudia Michnová, Andrea Kertészová (obe HK Slávia Partizánske), Marianna Rebičová (Iuventa Michalovce), Simona Szarková, Sofia Demajová, Eva Veselková (všetky HK Slovan Duslo Šaľa)


SITA

Stránku vytvorila f. GFXpulse | webdesign a redakčný systém

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
created by: Marek Sarvas
Photos | Manuals | Software | Firmware | Tutorials