UPOZORNENIE

Toto je stará verzia web stránky, noú stránku najdene na adrese
WWW.MSK.SK

 


História

Po “nežnej revolúcii” v roku 1989 sa Telovýchovná jednota ZVL Považská Bystrica rozpadla. Jednotlivé kluby a oddiely si mysleli, že keď získajú telovýchovný majetok, majú vyhraté. Neuvedomili si, že za športové objekty sa musia platiť energie, treba nájsť prostriedky na ich údržbu a popri tom treba zohnať ďalšie peniaze na športovú činnosť. Ak sa aj podarilo zohnať financie, stačilo to ako tak na základný chod športovej činnosti. Na platenie energií a údržbu športových objektov už nezostávali peniaze a tie zub času nahlodával. Športové objekty sa pomaly dostávali do situácie, že mnohým hrozilo úplné odstavenie.

A tak v roku 1995 boli založené Mestské športové kluby Považská Bystrica, s. r. o., so sídlom v Považskej Bystrici s poslaním prevádzkovať športové objekty, ako sú športová hala na sídlisku SNP, krytá plaváreň, zimný štadión a letné kúpalisko. Sto percentným vlastníkom MŠK PB, s. r. o. je mesto Považská Bystrica. Finančné prostriedky spoločnosť získava pracovnými aktivitami, ako sú údržba verejnej zelene, upratovačské služby, prevádzka parkovísk, prenájom reklamných plôch a dotáciou od mesta Považská Bystrica. Tento projekt sa ukázal ako veľmi dobrý krok pre prevádzkovanie mestského majetku a prehľadnosť financovania v spoločnosti.

V roku 1996 potrebovala podať pomocnú ruku aj hádzaná a preto bola začlenená do Mestských športových klubov. Prešlo desať rokov a MŠK Považská Bystrica a tým aj mesto Považská Bystrica v súčasnosti najviac zviditeľňuje hádzanársky klub. Družstvo mužov je dvojnásobným Víťazom Slovenského pohára ( v roku 2001 a 2006), trojnásobným Majstrom Slovenska ( v ročníkoch 2001/2002 a 2002/2003, 2005/2006 ) a trojnásobným účastníkom najvyššej klubovej európskej súťaže – Ligy majstrov. Tento výpočet hovorí jasnou rečou o kvalite práce v Mestských športových kluboch Považská Bystrica, s.r.o. Klub, ktorému pred 15 rokmi hrozil zánik, je dnes jedným z najlepších na Slovensku!

 

Stránku vytvorila f. GFXpulse | webdesign a redakčný systém

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
created by: Marek Sarvas
Photos | Manuals | Software | Firmware | Tutorials