V Zubří prehra o 3 góly Muži
26.01.2012 - Ľuboš Cifra

HC Zubří – MŠK Považská Bystrica  27:24 (9:15)

MŠK: Kovačin, Biel – Firit 4, Kozák J. 4, Kardoš M. 4, Gardian Ma. 3, Adamčík 2, Hároník 2, Janíček 1, Kostelanský 1, Gardian Mi. 1, Greguš 1, Dvorščík 1, Korňan, Ďurajka, Cifra, Majbík, Chochula, Valášek D.

Zostava na zápas sa skladala ťažko, problémy so zraneniami vyradili M. Kozáka, Valla, Macháča a Dobroňa, pre povinnosti v práci necestoval Sapák. A tak po dohode s trénerom dorastu sme na zápas nominovali “nováčikov” v seniorskom drese MŠK – Majbík, Chochula, Dvorščík a Dano Valášek.

V prvom polčase nastúpila základná zostava a hlavne obrana pracovala vynikajúco. Súper na bránu vystrelil za polčas len 20 krát, Kovačin predviedol 6 zákrokov a 5 striel minulo priestor brány. V útoku sa darilo Firitovia J. Kozákovi, dopĺňal ich na strede Majo Gardian. Spoľahlivý výkon odviedol na pravej spojke Korňan a na krídle Michal Gardian. Dvoma gólmi prispel aj Adamčík.

Po prestávke dostali príležitosť dorastenci, ale proti silnému súperovi sa im presadzovalo ťažko. Najmä spolupráca v obrane nefungovala a Biel v bráne len vyťahoval lopty zo siete po góloch z trhákov, náskokov, pivota… V 40. minúte už bol stav 16:20, v 46. dokonca 21:20, potom sa hra na chvíľu vyrovnala a 3 minúty pred koncom bolo 24:24. Bohužiaľ v závere Cifra nepremenil 7 m hod a ani dorážku, súper dal s protiútoku gól a o výhre domácich bolo rozhodnuté.

Treba však pochváliť chlapcov za výkon v prvom polčase a za sympatický výkon dorastencov v polčase druhom.