WWW.MSK.SK

« späť

V poslednom zápase pred play-off sme vyhrali Muži
11.03.2012 - Ľuboš Cifra

V záverečnom zápase nadstavbovej časti TIPOS Extraligy sme vyhrali na pôde Topoľčian o jediný gól.

HK Topoľčany – MŠK Považská Bystrica  32:33 (15:16)

MŠK: Biel (14/46), Makay (nechytal) – Firit 15/4, Ďurajka 6, Gardian Ma. 4, Janíček 2, Kostelanský 2, Macháč 2, Kozák M. 1/1, Hároník 1, Gardian Mi., Korňan, Kozák J., Adamčík, Cifra

V zbytočne nervóznom zápase sme nastúpili bez viacerých hráčov (Vallo – zranenie, Kovačin – trénerské povinnosti, Sapák – zranenie) a viacerí do zápasu ani nezasiahli (Adamčík, Kozák J., Korňan, Cifra). V zápase, v ktorom už o nič nešlo, snáď len o prémie a pobavenie divákov, urobili rozhodcovia nespočetné množstvo chýb, ktorými znervózňovali všetkých účastníkov zápasu.

Po nevydarenej prvej päťminútovke sme hru vyrovnali a dokonca sa ujali vedenia. Strelecky sa darilo Firitovi, hru slušne dirigoval mladý Majo Gardian a pekné momenty ukázal na pivote aj Macháč. V prvom polčase sme prišli aj o Martina Kozáka, ktorý pri obrannom zákroku dostal úder a mal roztrhnutú peru.

Do druhého polčasu zasa nastúpili lepšie domáci a otočili stav na 18:16. Skóre bolo celý čas vyrovnané. Záver sme zvládli lepšie my, keď po prihrávke Firita z krídla skóroval Ďurajka.

Rozhodovali (veľmi slabo): Volentics, Záhradník – Nedorost
Vylúčení: 9 – 4
7 m hody: 3/2 – 5/5