UPOZORNENIE

Toto je stará verzia web stránky, noú stránku najdene na adrese
WWW.MSK.SK

« späť

Majstrom Slovenska premiérovo MŠK Považská Bystrica – trošku návratu do histórie – 28.4.2002 Muži
28.04.2021 - Katarína Opoldíková

TASR|28. apr 2002 o 22:48

doplnené – rozšírené o hlasy trénerov:

Považská Bystrica 28. apríla (TASR) – Hádzanári MŠK Považská Bystrica sa stali majstrami Slovenská, keď vo finále Východnej divízie česko-slovenskej súťaže HIL zdolali v piatom rozhodujúcom zápase série na domácej palubovke obhajcu titulu ŠKP Sečovce 29:24 (13:10).

MŠK Považská Bystrica – ŠKP Sečovce 29:24 (13:10)

Zostavy a góly:

MŠK P.Bystrica: Baďura, Šterdas – Trabelssie 4, Opoldík 3, Vicena, Valášek 1, Stoklasa 4, Korňan 3, Kukučka 9/5, Polakovič 5, Nanák, Ďuriš

ŠKP Sečovce: Bakša, Fecman – Peter Jano 3, Tabačko 5, Pavel Jano 5, Servátka 4/1, Murín, Petrišák 2, Bondal 1, Seman, Mrva 1, Sudimák, Schmiedt 3

Rozhodcovia: Rudinský a Podlucký, 7 m hody: 6/5 – 1/1, vylúčení: 4:5, 1500 divákov.

na zápasy 3:2, Považská Bystrica získala titul majstra Slovenska.

Pred zápasom si všetci prítomní uctili minútou ticha pamiatku tragicky zosnulého trénera domácich Jaroslava Papiernika a domáci hráči nastúpili do zápasu s čiernymi nášivkami na dresoch. Považania psychicky šokovaní sobotňajšou tragédiou svojho kouča začali dosť nervózne a do 15. minúty bol stav nerozhodný 6:6. V ďalšom priebehu hry sa však zbavili kŕčovitosti a v 20. min druhého polčasu získali už trojgólový náskok 21:18. Potom domáci pokračovali v dobrom výkone a podporovaní nadšeným publikom mali nielen hernú prevahu, ale zvyšovali aj gólový rozdiel. Po získaní rozhodujúceho 7-gólového náskoku v 54. min (26:19), už dominovali na palubovke a dovtedy vzdorovitému súperovi dovolili v záverečných minútach konečný výsledok iba prikrášliť. V zápase sa s 9 gólmi strelecky presadil mladý domáci reprezentant Kukučka. Víťazstvo domácich bolo plne zaslúžené a nadšení diváci ich prvý majstrovský titul po zápase odmenili dlhotrvajúcim potleskom.

Hlasy trénerov

Jozef Kozák, asistent trénera Pov. Bystrice: “Vedeli sme, že tento piaty finálový zápas bude veľmi ťažký. Sečovce boli veľmi silný súper s mnohými reprezentantmi a dlho až do 40. minúty nám vzdorovali. Nečakaný šok v podobe úmrtia kolegu Papiernika nás veľmi psychicky zlomil, ale po nevýraznej a nervóznej prvej štvrťhodine sme sa postupne upokojili. Pred náročným rozhodujúcim zápasom o titul sme si povedali, že to ešte skúsime a zabojujeme aj za už nebohého trénera Papiernika, lebo toto mužstvo doviedol on do kvalitnej výkonnosti a má aj najväčší podiel na získanom titule. Najradšej by som tento úspech oslavoval s ním. Zápas sa rozhodol v druhom polčase, lebo prvý bol dlho gólovo vyrovnaný, ale i tak víťazstvo sme si plne zaslúžili.”

Martin Gregor, tréner Sečoviec: “Chcem pogratulovať Považskobystričanom k získaniu zaslúženého titulu, lebo v tomto rozhodujúcom zápase boli lepším mužstvom a prejavili väčšiu túžbu po víťazstve, i keď psychicky boli smrťou svojho trénera veľmi otrasení. Dokázali zmobilizovať fyzické i psychické sily a to bolo rozhodujúce pre vývoj stretnutia. Škoda, že zápas neviedli zahraniční rozhodcovia, pretože táto rozhodcovská dvojica náročný zápas svojím výkonom príliš nezvládla.”