WWW.MSK.SK

« späť

Tesná prehra v Topoľčanoch Muži
20.11.2011 - Ľuboš Cifra

V poslednom kole základnej časti sme predviedli zasa dva úplne odlišné polčasy. V provm sme dokázali zvíťaziť 16:9, avšak druhý sme prehrali 10:18.

HK Topoľčany – MŠK Pov. Bystrica  27:26 (9:16)

Opäť sme odohrali zápas dvoch odlišných polčasov. V prvom polčase bola hra vyrovnaná do 16. minúty (6:7). Potom sme domácim odskočili na 8:14 a polčasových 9:16. Darila sa nám najmä hra v obrane, za ktorou chytal vynikajúco Kovačin (14 zákrokov), a z ktorej sme sa presadzovali ľahkými gólmi z protiútokov (6). Strelecky sa darilo aj Vallovi (5), ktorý sa presadzoval z pozície strednej spojky.

V druhom polčase nastal neuveriteľný zvrat. Pribúdali chyby v obrane a tak ubudli aj góly z protiútoku. Domáci vysunuli obranu, čo nám spôsobovalo veľké problémy. V 40. minúte bol stav 15:19 a v 49. už 22:21. Záver už sa dohrával gól na gól a domáci hnaní vynikajúcim publikom nakoniec zápas otočili a vyhrali o gól.

Po tom to zápase sme však aj napriek prehre ostali na celkovom 5. mieste, čo nám do nadstavby zaručuje 3 bonifikačné body a prvé miesto v trojčlennej skupine (P. Bystrica 3 body, Topoľčany 2 body, Bratislava 1 bod)

MŠK: Kovačin (23 zákrokov/48 striel), Biel 0/2 – Vallo 6, Firit 5, Gardian Mi. 5, Adamčík 5, Kozák J. 2/1, Kozák M. 1, Korňan 1, Gardian Ma. 1, Janíček, Cifra, Kostelanský Ďurajka, Hároník, Macháč

HK: Halgaš, Rafael – Klačanský 8, Mokriš 5, Kováčech 4, Vlčko 3/1, Cigáň 3, Bačík 2/1 Kopecký 2, Schwarz, Hurtiš, Žilinčík, Ďurček, Halo,

ROZHODOVALI: Brunovský, Čanda – Ambruš.
7 M. HODY: 2/6 – 1/1.
VYLÚČENÍ: 3 – 2, ČK – Mokriš, Bačík, Klačanský (všetci Topoľčany)
PRIEBEH: 3:1, 4:4, 6:9, 8:14, 13:17, 17:21, 23:22, 26:24