UPOZORNENIE

Toto je stará verzia web stránky, noú stránku najdene na adrese
WWW.MSK.SK

« späť

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 7. kola Tipos extraligy v hádzanej mužov 2012/2013 Muži
07.10.2012 - Katarína Opoldíková

Úvodný zápas 7. kola Tipos extraligy mužov priniesol domáce víťazstvo ŠKP Bratislava nad HC winLand Michalovce 28:25. Zverenci trénera Branislava Trandžíka urobili dôležitý krok na ceste za ziskom dvoch bodov už v prvom polčase, v ktorom vďaka pestrej hre v útoku na čele so strelecky disponovaným Kucharíkom trestali chyby hostí. Michalovčania sa trápili v ofenzíve, kde ich ťahal len Hruščák, navyše zahodili aj dva pokutové hody. ŠKP sa bodovo dotiahol na svojho súpera a vďaka lepšiemu skóre ho v tabuľke aj preskočil.

ŠKP Bratislava – HC winLand Michalovce 28:25 (16:9)

Najviac gólov: Kucharík 8, Pupík 5, Volentics, Slaninka a Mikuš po 4 – P. Hruščák 10, Petrov 5, Kocák a Huňady po 3

Pok. hody: 3/1 – 2/0

vylúčení: 1 – 5

rozhodovali: Mandák a M. Rudinský

237 divákov

Domáci začali dobre, hneď v úvode išli do vedenia 3:0 a vďaka koncentrovanému výkonu si do prestávky vypracovali sedemgólový náskok aj napriek viacerým úspešným zákrokom brankára hostí Kolpaka. Do druhého polčasu nastúpil tím ŠKP Bratislava rovnako aktívne, ale urobil niekoľko chýb, čo Michalovčania z protiútokov využívali na znižovanie gólového manko. V koncovke zápasu sa však domácim podarilo udržať si víťazstvo (28:25).

Po piatkovej predohrávke ŠKP Bratislava – HC winLand Michalovce (28:25) sa v sobotňajších zápasoch 7. kola TIPOS extraligy hádzanárov podľa očakávania zrodili dve víťazstvá favoritov.

Úradujúci majster Tatran Prešov nemal doma problémy s nováčikom z Modry (33:23) a vicešampión Sporta Hlohovec v záverečnej tretine duelu s 1. MHK Košice definitívne zlomil odpor súpera a napokon s prehľadom triumfoval 31:22. Najvyrovnanejší súboj sa hral v Topoľčanoch, kde však miestny HK nevyužil možnosť bodovo dostihnúť Považskú Bystricu, ktorej podľahol 21:25. Hostia z MŠK si udržali 2. priečku v tabuľke za zatiaľ stopercentnými Prešovčanmi.

HK Topoľčany – MŠK Považská Bystrica 21:25 (10:11)

Najviac gólov: Kružík 5, Klačanský 5/2, Valent 4 – Vallo 6, Zdráhala 6/1, Ďurajka 5

Pok. hody: 2/2 – 1/1

vylúčení: 2 – 2

ČK: Korňan (P. Bystrica) za faul

rozhodovali: Brunovský a Čanda

620 divákov

Považská Bystrica viedla v Topoľčanoch od začiatku stretnutia, po prvom polčase to však napokon bolo len o jediný gól (11:10). Hostia sa výraznejšie presadili až po zmene strán, keď si vypracovali rozhodujúci náskok. Domáci sa už nedokázali dotiahnuť tak, aby ešte zdramatizovali záver. Topoľčany napokon prehrali 21:25.

Tatran Prešov - HáO TJ Slovan Modra 33:23 (18:7)

Najviac gólov: Krištopans 7, Guzy 5, D. Krok 4/1 – Tschur 6, Malovec, Bača a M. Fázik po 4

Pok. hody: 2/2 – 2/1

vylúčení: 4 – 5

rozhodovali: Karlubík a Struhár

822 divákov

Domáci nastúpili proti nováčikovi extraligy v pozícii jasného favorita a napriek ich oklieštenej zostave sa žiadne prekvapenie nekonalo. Prešovčania nenechali nič na náhodu a už v prvom dejstve si utvorilo pohodlný 11-gólový náskok. Hoci družstvo z Modry húževnato vzdorovalo, zo Šariša si odnáša prehru 23:33.

HC Sporta Hlohovec – 1. MHK Košice 31:22 (17:11)

Najviac gólov: F. Zaťko 8/3, Mazur, Takáč, Holdoš po 4 – Ľoch 7/4, P. Pristáš, Pecha a Hriňák po 3

Pok. hody: 5/5 – 4/4

vylúčení: 3 – 5

rozhodovali: Mandák a Rudinský

750 divákov

Košice bez Farkašovského prišli do Hlohovca s cieľom uhrať čo najlepší výsledok, čo sa im nejaký čas aj darilo. V 11. min vyhrávali hostia 6:4, potom Sporta zapla na plné obrátky a otočila stav na 14:7. Domáci hrali len toľko, koľko potrebovali. V 39. min viedli iba 20:17, ale v 57. min bol rozdiel v ich prospech už 11-gólový (30:19). Košičania v závere iba kozmeticky upravili výsledok na 22:31.