« späť

ŠALIANSKU SÉRIU UKONČIL NOVÁČIK, V NHE VÍŤAZNE AJ HLOHOVEC A N. ZÁMKY Muži
08.02.2021 - Katarína Opoldíková

ŠALIANSKU SÉRIU UKONČIL NOVÁČIK, V NHE VÍŤAZNE AJ HLOHOVEC A N. ZÁMKY

V sobotu to v najvyššej slovenskej súťaži mužov, ktorá sa prvýkrát hrala ako Niké Handball extraligy, bolo kolo hostí. Vo všetkých troch dueloch 13. kola to vyzeralo na ich plný bodový zisk. Stopercentnú bilanciu však zmaril finiš hádzanárov HC Sporta Hlohovec, ktorí síce takmer 50 minút prehrávali v susedskom súboji so Slovanom Modra, ale v záverečnej časti prevýšili súpera v pomere 7:3 a otočili skóre na konečných 33:31. Hlohovčania si udržali 7. priečku. Za nimi nasledujú hráči MHC Štart Nové Zámky, keď na palubovke posledného tímu HK Agro Topoľčany vyhrali 30:23 a po troch prehrách okúsili chuť víťazstva.
Najväčšiu pozornosť pútalo stretnutie v Šali, kde sa bojovalo o priblíženie sa k semifinálovej miestenke. Hráči domáceho HKM mohli proti HK Košice urobiť dôležitý krok k play-off, ale prakticky od začiatku ťahali za kratší koniec. Šaľania päť minút pred koncom znížili z 18:24 na 24:26, ale nováčik napriek hre v oslabení už cenné dva body z rúk nepustil (30:28). Košičania prestrihli päťzápasovú víťaznú šnúru HKM a zdramatizovali boj o semifinále, keď na 6. mieste majú na tretiu Šaľu odstup len tri body a duel k dobru. Zápas ŠKP Bratislava – MŠK Považská Bystrica odložili pre karanténne opatrenia a Košice Crows si s Tatranom Prešov zmerajú sily 21. marca.

Výsledky sobotňajších zápasov 13. kola Niké Handball extraligy mužov 2020/2021:

HC Sporta Hlohovec – HáO TJ Slovan Modra 33:31 (15:20)
Najviac gólov: M. Holdoš 10, J. Briatka 8/4, Rakús 5 – Tschur 11, Frno 4, Jurikovič a Eštok po 3
pok. hody: 6/5 – 0, vylúčení: 4 – 4, rozhodovali:  Klimko a Mich. Nagy

HK Agro Topoľčany – MHC Štart Nové Zámky 23:30 (12:15), hralo sa v Partizánskom
Najviac gólov: S. Valent 5, Blaho 5/4, Vanek 4 – Dévai 9, M. Kucsera 7/4, B. Papp 5
pok. hody: 5/4 – 4/4, vylúčení: 4 – 9, ČK: 54. Rendek (Topoľčany), rozhodovali: R. Sivák a B. Sivák

HKM Šaľa – HK Košice 28:30 (12:17)
Najviac gólov: Magdolen 9, Michniewicz 7/2, Meľnyk 4, Polák 4/1 – M. Baláž a Maroš Šiška po 7, Guzy 6
pok. hody: 4/3 – 0, vylúčení: 5 – 7, ČK: 46. M. Lukačín (tréner Šale), rozhodovali: Švarc a Adamkovič

ŠKP Bratislava – MŠK Považská Bystrica odložili.
Košice Crows – Tatran Prešov bude sa dohrávať 21. 3. o 16.00 h.

Autor: slovakhandball.sk