08.11.2011 - Ľuboš Cifra

V prípravnom zápase sme dnes vo Frýdku-Místku vybojovali remízu.

SKP Frýdek-Místek – MŠK Pov. Bystrica  29:29 (17:15)

MŠK: Kovačin, Biel, Dobroň – Firit 7/1, Vallo 6/2, Kozák M. 4/1, Sapák 3, Macháč 3, Adamčík 3/1, Kozák J. 2, Gardian Ma 1, Korňan, Ďurajka, Kostelanský, Hároník Cifra

Zápas sme začali dobre, vyhrávali sme 4:1, potom sme však začali v útoku robiť zbytočné chyby a súper otočil na 8:7. Potom bol priebeh vyrovnaný a obaja súperi sa striedali vo vedení, avšak domáci mali do polčasu kúsok navrch.

Úvod druhého polčasu nám už ako tradične nevyšiel – v 40. minúte bol stav 23:17. Do brány sa postavil na záverečných 20 minút Dobroň, urobil niekoľko veľmi dôležitých zákrokov z čoho pramenili góly z protiútokov. Zápas sme v 52. minúte otočili na 27:25 v náš prospech, dokonca 2 minúty pred koncom bol stav 29:27 pre nás. Bohužiaľ záver sme nezvládli a súper vyrovnal. Posledných 30 sekúnd sme mali síce loptu, ale nepodarilo sa nám vystreliť na bránu.