Prípravný turnaj v Šali – 1. miesto! Muži

MŠK: Kovačin, Biel – Adamčík 8, Vallo 5, Kozák M. 2/2, Ďurajka 2, Sapák 1, Gardian Ma. 1, Kozák J., Cifra, Korňan, Kostelanský, Gardian Mi., Janíček, Hároník, Macháč

MŠK: Kovačin, Biel – Vallo 7, Macháč 6, Kostelanský 4, Kozák M. 3/2, Janíček 2, Ďurajka 1, Cifra 1, Korňan, Kozák J, Hároník, Adamčík, Sapák, Gardian Mi, Gardian Ma.

MŠK – Győr  24:17 (11:8)
MŠK: Kovačin, Biel – Vallo 6, Kozák M. 5/2, Kozák J. 5, Adamčík 3, Sapák 2, Gardian Mi. 1, Gardian Ma. 1, Korňan 1, Cifra, Ďurajka, Hároník, Macháč, Janíček, Kostelanský

MŠK – Kopřívnice  20:20 (10:9)
MŠK: Kovačin, Biel – Vallo 9/3, Kozák J. 3, Adamčík 2, Gardian Ma. 2, Janíček 2, Ďurajka 1, Kostelanský 1, Kozák M., Korňan, Cifra, Sapák, Gardian Mi., Hároník, Macháč

So ziskom 7 bodov sme sa stali víťazmi turnaja. Najlepším strelcom turnaja bol s 27 gólmi Tomáš Vallo.

Na turnaji sme sa predstavili bez Andreja Firita, ktorý má virózu. V konfrontácii dvoma českými extraligistami, maďarským druholigistom a slovenským prvoligistom sme obstáli veľmi slušne. Hralo sa systémom každý s každým 2×20 minút.

V prvom zápase sme dlho hľadali hernú pohodu a našli ju až po prestávke. Súperovi sme odskočili na 17:13 a 5 minút pred koncom zápasu sme v podstate rozhodli o výslekdu, aj keď súper ešte pár sekún pred koncom znížil na 18:17, Adamčík v poslednej sekunde zvýšil na 19:17.

Druhý zápas sme hrali proti domácim. Od začiatku sme si udržiavali náskok, tesne po prestávke to bolo už 12:7. V zápase oddychovali viacerí hráči, a tak si mohli zahrať všetci. Darilo sa Macháčovi a Vallovi, podržali nás aj brankári. Zápas sme ukončili šnúrou 6 gólov.

Najkvalitnejší bol tretí zápas. Hrali sme proti vedúcemu družstvu druhej maďarskej ligy. Bol to bojovný ale kvalitný zápas. Strelecky sa darilo Vallovi a bratom Kozákom, v bráne podal kvalitný výkon Kovačin. Do polčasu sme si vytvorili trojgólový náskok, ktorý sme na začiatku druhého polčasu zvýšili na 6 gólov. A tento rozdiel sa už v podstate ostal až do konca.

V poslednom zápase, nedeľnajšom, sa už prejavila únava a keďže sa zápas hral o 9:30 h, nie všetci hráči sa dokázali s týmto skorým termínom vyrovnať. Zápas bol síce bojovný, ale nie až tak kvalitný. Strelecky sa zaskvel Vallo, autor 9 gólov a v druhom polčase nás zákrokmi podržal aj Biel. Záver zápasu bol nervózny, nakoľko chyby robili aj rozhodcovia, ale zápas skončil spravodlivou remízou.

Po turnaji v Šali nás čaká ešte prípravný zápas v Zubří (vo štvrtok) a turnaj v Hraniciach (piatok, sobota).