« späť

NHE: V ÚVODE NHE 2021/2022 BOJNICKÁ DOMÁCA PREMIÉRA, NOVÁČIK ZO ZÁHORIA V 1. KOLE V POVAŽSKEJ BYSTRICI Muži
24.06.2021 - Katarína Opoldíková


Žreb nového ročníka Niké Handball extraligy mužov

Nový ročník Niké Handball extraligy (NHE) v hádzanej mužov vyžrebovali v rámci stredajšieho aktívu klubovv bratislavskom hoteli NH Gate One. Sezóna 2021/2022 najvyššej slovenskej súťaže sa začne v prvý septembrový víkend. Úvodné kolo, ktoré je na programe 4. –5. septembra 2021, ponúkne takisto ako vlani prešovsko–košický súboj. Úradujúci šampión Tatran Prešov bude na svojej palubovke hostiť HK Košice. Vicemajster MŠK Považská Bystrica privíta nováčika Záhoráci Stupava/Malacky, obhajca bronzu Košice Crows sa predstaví v Hlohovci proti HC Sporta, víťaz Ligového pohára ŠKP Bratislava sa stretne s HK Agro Topoľčany, ďalší nováčik HK Kúpele Bojnice zažijú domácu extraligovú premiéru proti MHC Štart Nové Zámky a zostávajúci dvojicu 1. kola tvoria HKM Šaľa a HáO TJ Slovan Modra.

Niké Handball extraliga bude mať v sezóne 2021/2022 dovedna až dvanásť účastníkov, čo je rekordný počet v doterajšej histórii najvyššej slovenskej súťaže mužov. Doteraz najviac (11) sa predstavilo v sezóne 2013/2014, keď základnú časť absolvoval aj výber SR do 20 rokov. V porovnaní s predchádzajúcou edíciou je to o dvoch viac. K desiatim z uplynulej sezóny, ktorú sa napriek pandémii koronavírusu podarilo dohrať až do konca, pribudli dva prvoligové tímy –HK Kúpele Bojnice a Záhoráci Stupava/Malacky, čo je nový projekt dvoch tradičných klubov zo západu SR. Stupava tak bude mať po ženách zastúpenie aj v najvyššej súťaži mužov. V NHE pokračuje aj družstvo Košice Crows, ktoré vlani štartovalo výnimku a teraz splnilo podmienky pre štart aj ohľadom mládežníckych družstiev.

„Je pozitívne, že tímy sú takpovediac nabudené na reštart, na účasť v extralige sa tešia aj obaja nováčikovia. Ich príchodom sa dá predpokladať, že súťaž bude ešte vyrovnanejšia ako doteraz. Podstatnou informáciou je, že z každého hracieho kola budú vďaka TV JOJ dva televízne prenosy na kanáli JOJ Šport, pre ktoré máme vyhradené časy v piatok od 17.00 do 19.30 h, resp. v nedeľu predpoludním. Zásluhou partnera Niké však budú streamované aj ostatné duely,“ uviedol riaditeľ súťaží Slovenského zväzu hádzanej Peter Brunovský.

Hrací systém NHE je oproti predchádzajúcej edícii pozmenený. Základná časť bude pozostávať z 22 kôl (každý s každým doma –vonku), po ktorých bude opäť nasledovať nadstavba. Tucet účastníkov sa rozdelí na dve skupiny. Horná osmička začne už vyraďovaciu časť štvrťfinálovými súbojmi (1. –8., 2. –7., 3. –6. a 4. –5. tím po základnej časti), ktoré sa budú hrať na dve víťazstvá s tým, že prvý a prípadný tretí zápas bude u lepšie umiestneného družstva po základnej časti.

Najlepšie kvarteto pokračuje klasickou vyraďovacou časťou o Pohár Antona Frola. Semifinále play–off (1. –4., 2. –3.) sa začne koncom apríla. Takisto ako finále aj o 3. miesto sa bude hrať na tri víťazstvá (prvé, tretie a prípadne piate u lepšie umiestneného po základnej časti). Nový majster bude známy najneskôr 28. mája 2022. Extraligový šampión získa Pohár Antona Frola, slovenskej legendy a hádzanára storočia.

Tímy, ktoré vypadnú vo štvrťfinále si predĺžia sezónu a budú bojovať o Ligový pohár, v ktorom sa rozhodne o konečnom umiestnení na 5. –8. priečke (každý s každým doma –vonku, dovedna 6 kôl), pričom za umiestnenie v základnej časti získajú bonifikačné body (3 –2 –1 –0).

Družstvá na 9. –12. priečke po základnej časti sa stretnú každý s každým doma –vonku (dovedna 6 kôl), tiež získajú na základe poradia v základnej časti bonifikáciu (3 –2 –1 –0).

Vyžrebované dvojice 1. kola Niké Handball extraligy v hádzanej mužov 2021/2022 (termín:4. –5. septembra 2021):

ŠKP Bratislava –HK Agro Topoľčany

HK Kúpele Bojnice –MHC Štart Nové Zámky

Tatran Prešov –HK Košice

MŠK Považská Bystrica –Záhoráci Stupava/Malacky

HC Sporta Hlohovec –Košice Crows

HKM Šaľa –HáO TJ Slovan Modra

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SZHv

Stránku vytvorila f. GFXpulse | webdesign a redakčný systém

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress