« späť

NHE: V HK KOŠICE TRIO M. STRAŇOVSKÝ, P. HRUŠČÁK A M. SHEJBAL Muži
18.07.2021 - Katarína Opoldíková


Minulosezónny nováčik najvyššej slovenskej hádzanárskej súťaže mužov ohlásil trojicu výrazných posíl s reprezentačnými skúsenosťami. HK Košice pred nadchádzajúcim ročníkom Niké Handball extraligy angažoval Martina Straňovského, Patrika Hruščáka a Michala Shejbala.
Najprekvapujúcejší je príchod najlepšieho hádzanára SR za uplynulý rok. Martin Straňovský strávil uplynulú sezónu v tíme účastníka Ligy majstrov MOL-Pick Szeged, ktorému pomohol získať maďarský titul. Potom oznámil, že končí s vrcholovou hádzanou a vracia sa do rodných Nových Zámkov a bude z pozície hráča pomáhať miestnemu MHC Štart. Po prijatí košickej ponuky však Straňovský bude v extralige nastupovať proti svojmu materskému klubu. Pre skúseného krídelníka to nie je nová situácia, keďže v nedávnej minulosti hrával aj za majstrovský Tatran Prešov.
Člen súčasného kádra reprezentácie SR Patrik Hruščák nasledoval svojho otca Jána Hruščáka, ktorý sa v HK Košice trénersky venuje mládežníkom. Hruščák, ľavoruká pravá spojka, hrával naposledy za miestneho rivala Košice Crows, v ktorého drese bol druhým najlepším kanonierom uplynulej sezóny NHE.
Michal Shejbal sa tiež presúva po košickej linke, keď bol brankárskou oporou Crows, bronzového medailistu predchádzajúceho ročníka.
Príchodom troch hráčov zvučných mien nepochybne zvrastú aj ambície HK Košice, ktorý v edícii 2020/2021 zostal tesne za medailovými priečkami na 4. mieste.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Facebook HK Košice

Stránku vytvorila f. GFXpulse | webdesign a redakčný systém

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress