UPOZORNENIE

Toto je stará verzia web stránky, noú stránku najdene na adrese
WWW.MSK.SK

« späť

NHE: POVAŽANIA STATOČNE ODOLÁVALI, NA ÚVOD FINÁLE NHE TESNÁ VÝHRA PREŠOVČANOV Muži
10.05.2021 - Katarína Opoldíková

NHE: POVAŽANIA STATOČNE ODOLÁVALI, NA ÚVOD FINÁLE NHE TESNÁ VÝHRA PREŠOVČANOV

Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v prvom stretnutí finále play-off Niké Handball extraligy mužov 2020/2021 nad MŠK Považská Bystrica 23:20 (11:13) a ujali sa vedenia v sérii hranej na tri víťazstvá. Zverenci trénera Slavka Golužu museli o výhru bojovať do posledných minút, keďže Považania im tuho odolávali a viac ako polčas boli vo vedení. Šarišania usilujúci sa o šestnásty slovenský titul však v druhom dejstve naklonili skóre na svoju stranu a dôležitý prvý triumf v boji o majstra už nepustili z rúk. Séria sa presúva do Považskej Bystrice, kde je v stredu 12. mája od 18.00 h na programe druhý zápas.

V 4. kole Ligového pohára, v ktorom sa rozhoduje o umiestnení na 5. – 8. mieste, sa zrodili dve víťazstvá hosťujúcich tímov. ŠKP Bratislava potvrdil líderskú pozíciu v tabuľke suverénnym triumfom na palubovke HC Sporta Hlohovec 34:23. Jednobodový odstup za ŠKP si udržal MHC Štart Nové Zámky, ktorý v regionálnom derby uspel u suseda zo Šale, keď v poslednej štvorminútovke otočil proti HKM trojgólovou šnúrou na 28:26.

Výsledky sobotňajších stretnutí Niké Handball extraligy mužov 2020/2021

finále play-off – prvý zápas (hrá sa na tri víťazstvá):
Tatran Prešov – MŠK Považská Bystrica 23:20 (11:13) – stav série 1:0
Zostavy a góly:
Prešov: Ondrejčák, Čupryna, Colodeti – Rábek 6/3, Santos 3, Pacheco 6, Fech, Linhares 3, Rečičár, J. Kravčák, Fižuleto, Grzentič, Caballero Hernández 3/1, Carapkin 2
P. Bystrica: Kovačin, M. Dobroň – A. Sloboda, Bystrický, Ivanicja 5, Maliar, Burnazovič 1, Petričenko 2, Jurák 1, M. Briatka 3/1, Štefina 1, Zábavčík, Vallo 7, Kvaššay, Valášek, Mar. Gardian
Pok. hody: 6/4 – 2/1, vylúčení: 3 – 9, rozhodovali: Daňo a Sabol

Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh, ale Prešovčania v ňom však prekvapujúco vyhrávali iba jedinýkrát – v 19. min po góle Rábeka (8:7). Vo vedení boli prevažne Považania, ktorých náskok po nepremenenom hode domáceho Caballera Hernándeza a vylúčení jeho spoluhráča Santosa narástol tesne pred prestávkou na 13:10. Vzápätí ešte stihol skorigovať na polčasových 11:13 Linhares.
Aj po zmene strán sa na prešovskej palubovke odohrávala vyrovnaná partia. Hostia prišli pomerne skoro o svoje vedenie. Tatran otočil na 16:14 v 37. min a potom už len raz dovolil hráčom súpera vyrovnať stav skóre, keď presne mierili Jurák a Vallo – 17:17 v 46. min. V záverečnej štvrťhodine boli vždy o gól či dva vpredu zverenci trénera Golužu. Považanom svitla nádej v 58. min, ale M. Briatka zaváhal z pokutového hodu a neznížil na rozdiel jediného gólu. Domáci vzápätí využili presilovku, keď spečatili svoj vybojovaný triumf (23:20).

Ligový pohár (o 5 . – 8. miesto) – 4. kolo:
HC Sporta Hlohovec – ŠKP Bratislava 23:34 (13:16)
Najviac gólov: M. Holdoš 5/1, J. Briatka 5/3, Antala a Jankovič po 3 – Birdahič 8, Ratkovský a Rešovský po 5
Pok. hody: 7/5 – 2/1, vylúčení: 0 – 4, rozhodovali: Adamkovič a Švarc

HKM Šaľa – MHC Štart Nové Zámky 26:28 (13:12)
Najviac gólov: Bogár a Michniewicz po 8/1, Meľnyk 5 – T. Straňovský 9/5, M. Kucsera ml. 6, B. Papp 5
Pok. hody: 5/2 – 6/5, vylúčení: 4 – 5, rozhodovali: Papaj a Ma. Nagy

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Viktor Zamborský