WWW.MSK.SK

« späť

NHE: NA POVAŽÍ JASNÁ ZÁLEŽITOSŤ, PREŠOV ZÍSKAL MAJSTROVSKÝ MEČBAL Muži
13.05.2021 - Katarína Opoldíková

Hádzanári Tatrana Prešov urobili dôležitý druhý krok na ceste za majstrovským titulom, keď v druhom finále play-off Niké Handball extraligy mužov 2020/2021 vyhrali na palubovke MŠK Považská Bystrica jednoznačne 30:14 (18:6) a stav série zvýšili na 2:0. Šarišania na rozdiel od víkendového vyrovnaného domáceho duelu (23:20) mali vývoj konfrontácie na Považí pod kontrolou a prakticky už v jej prvej časti rozhodli o jeho osude, a tak si vybojovali majstrovský mečbal. Ten budú môcť premeniť už najbližšiu sobotu 15. mája, keď sa od 18.00 h bude v Tatran handball aréne hrať tretí finálový súboj.

Výsledok stredajšieho stretnutia Niké Handball extraligy mužov 2020/2021

finále play-off – druhý zápas (hrá sa na tri víťazstvá):
MŠK Považská Bystrica – Tatran Prešov 14:30 (6:18) – stav série 0:2
Zostavy a góly:
P. Bystrica: Kovačin, M. Dobroň – Plšek, A. Sloboda, Bystrický, Ivanicja 2, Maliar, Burnazovič, Petričenko 3, Jurák 1, M. Briatka 4/2, Štefina 1, Vallo 3, Kvaššay, Valášek, Mar. Gardian
Prešov: Ondrejčák, Čupryna, Colodeti – Rábek, Santos 5, Pacheco 5, Fech 1/1, Linhares 6, Rečičár 1/1, J. Kravčák, Fižuleto 2, Grzentič, Caballero Hernández 7/4, Carapkin 3
Pok. hody: 2/2 – 6/5
vylúčení: 7 – 2
 rozhodovali: Budzák a Záhradník

Už úvodné minúty naznačili, že Prešovčania nechcú nič nechať na náhodu a zobrali taktovku do svojich rúk. Prvú päťminútovku vyhrali 4:0, pričom už v 22. min mali desaťgólový náskok (13:3) a do prestávky ho ešte natiahli na 18:6.
Ani po zmene strán sa domáci nedokázali dotiahnuť, naďalej sa len ťažko presadzovali cez prešovskú obranu a prekážkou pre nich bol aj brankár Colodeti. Svedčí o tom dovedna len 14 strelených gólov. Vedenie Tatrana už tak výrazne nenarastalo, ale aj to nič nezmenilo na jeho presvedčivom triumfe (30:14).

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Viktor Zamborský