WWW.MSK.SK

« späť

Neskutočný zápas dvoch rozdielnych polčasov Muži
27.10.2011 - Ľuboš Cifra

V zápase 11. kola Extraligy sa diváci určite nenudili, v prvom polčase videli veľa chýb domácich v druhom už vynikajúcu obranu, brankára aj krásne góly…

MŠK Považská Bystrica – HC SPORTA Hlohovec  26:25 (11:18)

Domáci viedli v 8. min 4:3, ale súper dirigovaný odchovancom MŠK Ďurišom otočil v 10. min na 4:6. Domácich držal nad vodou brankár, no pomalý prechod do útoku a stratené lopty súper trestal. V 18. min bolo 6:11, ale ani potom sa MŠK nedarilo a Hlohovčania v 30. min viedli 10:17.

Druhý polčas začali domáci ako vymenení, zlepšili obranu a v 35. min bolo 14:18. Od stavu 19:22 v 46. min dal dva dôležité góly z krídla Michal Gardian a Adamčík v 48. min vyrovnal na 22:22. Žernovič potom vyrazil gólovú strelu M. Kozáka pred Adamčíka, ktorý minul prázdnu bránu. O tri minúty Zaťko znova vrátil Hlohovcu vedenie 22:23, no Firit náskok zamazal. Potom prišli chvíle bratov Gardianovcov. V 56. min najprv Marián a o minútu Michala zaistili Pov. Bystrici vedenie 25:23. Na druhej strane vytiahol skvelé zákroky Kovačin, ktorému dvakrát pomohla aj žrď.

V závere domáci stratili loptu a Firit zastavil Kasagrandu iba za cenu sedmičky a vylúčenia. Zaťko sedmičku premenil – 25:24, ale domácim vyšla akcia, ktorú zakončil z pivota Adamčík minútu pred koncom. Hoci sa hostia snažili, polminúty pred koncom znížili Kasagrandom, no v záver im Bystričania loptu nepožičali a spolu s fanúšikmi mohli oslavovať cennú výhru.

MŠK: Biel, Kovačin – Firit 11, M. Kardoš, Ďurajka, Adamčík 3, Korňan, Vallo 1, Kostelanský, Sapák, Hároník, J. Kozák 3, Janíček, Mi. Gardian 5, Ma. Gardian 2, Ma. Kozák 1. Tréner: J. Kozák.

SPORTA: Žernovič, Kašťák – Takáč, Cibulka, Trandžík 1, T. Szücs 3, Laho 1, Miženko, Ďuriš 4, Kasagranda 5, S. Mažár, F. Zaťko 9/1, Dudáš 1, Tallo 1, Majerník. Tréner: J. Jurajov.

ROZHODOVALI: Brunovský, Čanda – Nedorost.
7 M. HODY: 0 – 1/1.
VYLÚČENÍ: 1 – 3.
PRIEBEH: 1:0, 2:3, 6:10, 11:17, 14:19, 19:21, 22:22, 22:23, 25:23.