« späť

HK KOŠICE CHCE POTRÁPIŤ TATRAN, KOŠICE CROWS TÚŽIA PO ODPLATE Muži
14.04.2021 - Katarína Opoldíková


Play-off Niké Handball extraligy mužov 2020/2021 pokračuje v stredu od 18.00 h druhými zápasmi semifinálových sérií, v ktorých počas víkendu uspeli domáce tímy Tatran Prešov a MŠK Považská Bystrica.

Prešovčania zvíťazili nad HK Košice jasne 32:18, ale nováčik prvých 25 minút držal s favoritom krok. Aj druhé stretnutie sa bude hrať v Tatran handball aréne, keďže Košičania nemajú schválenú svoju halu na play-off. Zverenci Slavka Golužu sa predstavia na svojej palubovke v úlohe hostí. „Súpera rešpektujeme. Chceme hrať v tempe a pôjdeme do toho s maximálnym nasadením ako vždy,“ poznamenal Goluža, ktorý dal príležitosť aj mladým hráčom v kádri. „Isté je, že chceme vyhrať všetky tri zápasy a dostať sa čím skôr do finále. Myslím si, že ak nenecháme nič na náhodu, tak by to malo byť 3:0 na zápasy,“ vyjadril sa pre kosiceonline.sk jeden z prešovských mladíkov Tomáš Fech.
Košičania si uvedomujú svoju pozíciu v konfrontácii s najlepším slovenským klubom súčasnosti. „V týchto dueloch si skúšame niektoré veci. Aj v stredu znova niečo skúsime a uvidíte, či to vyjde. Chceme, aby sa Prešovčania s nami potrápili,“ uviedol tréner HK Martin Lipták.

Viac vzruchu priniesla konfrontácia Považanov s tímom Košice Crows, ktorá sa skončila tesným triumfom MŠK 28:27. „Prvé stretnutie bolo veľmi dôležité. My sme ho zvládli a verím, že sa upokojíme a do Košíc pôjdeme zabojovať,“ poznamenal považskobystrický kouč Václav Straka bezprostredne po víťazstve. Sklamanie a zároveň odhodlanie bolo cítiť z vyjadrenia kormidelníka Crows Radoslava Antla, ktorý sa predstavil v úlohe hráča. „Našťastie, hrá sa na tri víťazné zápasy a Považanom u nás nič nedarujeme a to, čo bolo u nich, im budeme chcieť vrátiť. Bez Paťa Hruščáka, ktorý je 50 percent nášho mužstva v obrane či útoku, sme odohrali viac ako polovicu duelu a Považská Bystrica sa bála, či sa nezrodí remíza a nepôjdeme do rozstrelu,“ povedal Antl.

Búrku nevôle v tábore hostí vzbudila diskvalifikácia s modrou kartou ich kanoniera Patrika Hruščáka v 28. min za údajný úder do tváre protihráča. Ukázal mu ju arbiter Mário Rudinský. Prípadom sa bude zaoberať v utorok disciplinárna komisia Slovenského zväzu hádzanej. Košičania žiadajú omilostenie Hruščáka, opakovanie zápasu a potrestanie rozhodcov. V opačnom prípade vraj nebudú pokračovať v tohtosezónnom extraligovom účinkovaní.

NIKÉ HANDBALL EXTRALIGA

Program semifinále play-off (hrá sa na 3 víťazstvá):

druhé zápasy – streda 14. 4.:      
18.00 h HK Košice – Tatran Prešov, hrá sa v Tatran handball aréne, stav série 0:1 (18:32)
18.00 h Košice Crows – MŠK Považská Bystrica, stav série 0:1 (27:28)

tretie zápasy (17. – 18. 4.):
Tatran Prešov – HK Košice
MŠK Považská Bystrica – Košice Crows
prípadné štvrté zápasy (21. 4.):
HK Košice – Tatran Prešov
Košice Crows – MŠK Považská Bystrica
prípadné piate zápasy (24. 4.):
Tatran Prešov – HK Košice
MŠK Považská Bystrica – Košice Crows

Zápasy môžete sledovať na http://bit.ly/SledujnaživoNHEaMOL

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Barbora Talačová

Stránku vytvorila f. GFXpulse | webdesign a redakčný systém

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress