« späť

FAVORITI NEPRIPUSTILI PREDĹŽENIE SÉRIÍ, POSTUPY SPEČATILI JASNÝMI VÍŤAZSTVAMI Muži
19.04.2021 - Katarína Opoldíková


V Niké Handball extralige o zlato Tatran Prešov a Považská Bystrica, o bronz košické derby

V semifinále Niké Handball extralige mužov sa prekvapenie nekonalo a v sezóne 2020/2021 sa prebojovali do finále Tatran Prešov a MŠK Považská Bystrica, teda dva najlepšie tímy aj po dlhodobej časti. O titul v najvyššej slovenskej súťaži budú proti sebe bojovať siedmykrát.

Šarišania prešli na úvod play-off cez HK Košice, ktorý vo svojej Tatran handball aréne trikrát zdolali dvojciferne, hoci boli fázy, keď im bol nováčik vyrovnaným súperom. Prešovčania spečatili svoj postup v sobotu výhrou 35:20. „Hrali sme dobre, hoci ťažko sa dá hrať rýchla hádzaná proti súperovi, ktorý sa snaží udržať čo najdlhšie v útoku. Samozrejme, potom nemôžeme predvádzať našu tempo hádzanú. Zápas to však bol dobrý, zahrali si aj mladí,“ uviedol prešovský tréner Slavko Goluža, ktorého na klubovom webe doplnil generálny manažér Miroslav Benický: „Skóre bolo podobné ako stredajšie, ale výkon bol oveľa lepší. Teraz máme čas sa veľmi dobre pripraviť na finále. Pre viacerých našich hráčov to bude prvé nielen na Slovensku, ale aj v kariére. Všetko budeme smerovať k absolútnej serióznosti, nulovému podceneniu Považskej Bystrice, ktorá takisto zvládla veľmi dobre svoju sériu.“
Košičania už pred sériou deklarovali, že konfrontácia s Tatranom je pre nich prípravou na boj o bronz. „V treťom zápase sme nehrali tak dobre ako v dvoch predchádzajúcich. Chceli sme sa presadiť streľbou z diaľky, ale tú nám domáci blokovali. Navyše sme ich púšťali do rýchlych protiútokov, z ktorých strieľali veľa gólov. Súper postúpil zaslúžene, my sme si vyskúšali veci pre sériu o bronz. Mrzí ma iba zranenie Daniho. Celkovo som s touto sériou spokojný,“ skonštatoval  kouč HK Martin Lipták.

Považania s výnimkou úvodného duelu tiež zvládli sériu s Košice Crows suverénne. Postupový mečbal, ktorým ju uzavreli na 3:0 na zápasy, premenili doma výhrou 34:23. „Od druhého duelu v Košiciach sme si išli koncentrovane za svojím cieľom. Prvý domáci súboj bol trochu ustráchaný, po dlhej dobe sme hrali play-off a boli tam emócie, ale myslím si, že sme to zvládli s prehľadom,“ poznamenala brankárska opora MŠK Ladislav Kovačin. Na tieto slová nadviazal s 10 gólmi najlepší strelec sobotňajšieho stretnutia Ľubomir Ivanicja: „Išli sme do toho s pokorou a plnou koncentráciou, ale chceli sme sériu ukončiť. Podarilo sa nám to, vyhrali sme vysoko, keď nám to išlo strelecky a aj brankár nám výborne zachytal.“
Hrajúci kouč Crows Radoslav Antl tentoraz zostal na lavičke so svalovým zranením a viedol košické družstvo. „Považská Bystrica nás prevýšila vo všetkom. Som sklamaný, že sa séria skončila 0:3. Myslel som si, že aspoň raz na Považí vyhráme a doma neprehráme. Žiaľ, opak bol pravdou. Veľmi ma mrzí najmä prvý duel, v ktorom sme mali šancu. To nás zlomilo. Postúpil však lepší,“ tvrdil Antl.

Prvý finálový zápas je na programe počas víkendu 8. – 9. mája.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Viktor Zamborský

Stránku vytvorila f. GFXpulse | webdesign a redakčný systém

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress