« späť

FAVORITI NA ÚVOD SEMIFINÁLE VÍŤAZNE Muži
13.04.2021 - Katarína Opoldíková

V Niké Handball extralige sobota v znamení domácich

Úvod vyraďovacích bojov v Niké Handball extralige mužov i v Ligovom pohári patril domácim.

V prvých zápasoch semifinále play-off sa presadili favoriti. Víťaz základnej časti Tatran Prešov zdolal nováčika HK Košice aj do tretice v sezóne vysoko 32:18, ale v 24. min bol stav po Tumidalského góle ešte vyrovnaný 7:7. Šarišania však potom odskočili a o 22 minút neskôr už viedli 22:11.

Podľa očakávania bola vyrovnaná konfrontácia na Považí, kde družstvo MŠK zdolalo Košice Crows tesne 28:27 a prvýkrát v sezóne sa v súboji týchto tímov tešili domáci. Hráči Považskej Bystrice vyhrávali v priebehu prvého polčasu päťgólovým rozdielom – naposledy v 24. min 13:8. Hostia napriek diskvalifikácií svojho kanoniera Hruščáka znížili pred prestávkou na 13:14 a krátko po zmene strán vyrovnali na 16:16. Zverenci trénera Václava Straku potom opäť odskočili – 23:18 v 46. min a päťgólový náskok mali ešte necelé tri minúty pred koncom. Crows v závere využili dve vylúčenia domácich na skorigovanie výsledku. Na vyrovnanie im však po desiatom góle Pechu osem sekúnd pred klaksónom už nezostal čas.

Pokračovanie semifinálových sérii je na programe v stredu 14. apríla v Košiciach a opäť v Prešove, kde sa košický HK predstaví ako domáci klub.

V 1. kole Ligového pohára sa tiež presadili hostitelia. ŠKP Bratislava mal pevne v rukách stretnutie s HC Sporta Hlohovec (33:24). Regionálne derby medzi MHC Štart Nové Zámky a HKM Šaľa bolo vyrovnanejšie, tímy sa striedali vo vedení. Domáci až v záverečnej štvrťhodine prevýšili súpera, keď od stavu 20:20 unikli na 26:22 a potom už doviedli duel do víťazného konca (28:24).

Výsledky sobotňajších stretnutí Niké Handball extraligy mužov 2020/2021
semifinále play-off – prvé zápasy (hrá sa na 3 víťazstvá):
Tatran Prešov – HK Košice 32:18 (14:8) – stav série 1:0
Najviac gólov: Linhares 7, Pacheco 5, D. Michalka a Carapkin 4 – Hriňák 4, Tumidalský 3, M. Baláž 3/1
pok. hody: 2/1 – 3/2, vylúčení: 3 – 4, rozhodovali: B. Sivák a R. Sivák

MŠK Považská Bystrica – Košice Crows 28:27 (14:13) – stav série 1:0
Najviac gólov: Vallo 7/1, Jurák 6, Štefina 5, M. Briatka 5/1 – Pecha 10/2, P. Hruščák a R. Antl po 4
pok. hody: 4/4 – 2/2, vylúčení: 9 – 7, ČK: 28. P. Hruščák (Crows), rozhodovali: Mandák a M. Rudinský

Ligový pohár – 1. kolo:
ŠKP Bratislava – HC Sporta Hlohovec 33:24 (18:9)
Najviac gólov: Mikéci 7/1, Ratkovský 5, B. Mikuš a Birdahič po 4 – J. Briatka 8/4, T. Mažár 4, Cvičela 3
pok. hody: 3/2 – 5/4, vylúčení: 6 – 5, rozhodovali: Budzák a Záhradník

MHC Štart Nové Zámky – HKM Šaľa 28:24 (11:11)
Najviac gólov: Tilandy 8, M. Kucsera ml. 6/1, Dévai 5 – Bogár 9/5, Lužica, Magdolen, Polák a Prevaj po 3
pok. hody: 3/1 – 6/5, vylúčení: 3 – 5, rozhodovali: Gabriš a Veselka

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Barbora Talačová