UPOZORNENIE

Toto je stará verzia web stránky, noú stránku najdene na adrese
WWW.MSK.SK

 


« späť

EHF EURO 2022: VEĽKÁ RADOSŤ Z VÍŤAZSTVA NAD LITVOU, SLOVÁKOV VŠAK NEPOTEŠILI NÓRI ZAVÁHANÍM S RUSMI Muži
16.01.2022 - Katarína Opoldíková

EHF EURO 2022: VEĽKÁ RADOSŤ Z VÍŤAZSTVA NAD LITVOU, SLOVÁKOV VŠAK NEPOTEŠILI NÓRI ZAVÁHANÍM S RUSMI

”"

Po záverečnom hvizde sobotňajšieho stretnutia F-skupiny Slovensko – Litva (31:26) na majstrovstvách Európy mužov zavládla v tábore hádzanárov i medzi fanúšikmi radosť nielen z prvého víťazstva v histórii ME, ktoré Slováci dosiahli v jedenástom zápase na svojom štvrtom kontinentálnom šampionáte, ale aj z toho, že zostali v hre o postup do hlavnej fázy. Eufóriu v slovenskom tábore však neskoro večer skazil výsledok duelu Rusko – Nórsko (23:22), po ktorom sa východisková situácia Slovákov zmenila k horšiemu. Pri očakávanom víťazstve Nórov nad Litovčanmi totiž potrebujú Rusov zdolať až o šesť gólov.

Ešte predtým si však slovenskí hádzanári vychutnávali slastný víťazný pocit. „Na Litovčanom sme sa dobre pripravili a eliminovali ich silné stránky. Najmä v prvom polčase sme hrali vynikajúco v obrane. Naši brankári Marián Žernovič i Teodor Paul sú výborní. Zastali si svoje miesto, pomohla im aj obrana a oni mali dobre načítaných strelcov súpera. Tréner brankárov Miloš Putera ich skvele nachystal. Žero mal v prvom polčase úspešnosť cez 50 percent, pričom za výbornú sa považuje už tridsaťpercentná. Potom sme dostali ľahké góly cez stred a z trhákov, pri ktorých mal sťaženú úlohu. Nahradil ho Teo a ten chytil polovicu striel, ktoré išli na neho. Obaja naši brankári majú skvelú formu, teraz budeme mať dilemu, kto začne chytať proti Rusom,“ uviedol kouč SR Peter Kukučka, ktorý bol už pár minút pred koncom presvedčený, že víťazstvo jeho zverencom už neujde. „Milošovi Puterovi som hovoril, že Litovčania už nebudú mať šťastie ako s Rusmi a približne štyri minúty pred koncom som bol presvedčený, že vyhráme. Bolo už len otázkou o koľko, čo však bolo tiež dôležité. K nášmu výkonu sa pridali aj diváci a miestami som mal pocit, že je plná hala. Boli skvelí. Tešíme sa, ale teraz musíme zregenerovať a dôkladne sa pripraviť na Rusov,“ poznamenal Kukučka.

Prvýkrát sa na tomto šampionáte v drese SR predstavil Oliver Rábek a k triumfu, vďaka ktorému sa skončila desaťzápasová séria prehier SR, pomohol troma gólmi. „Teším sa, že prvý krok, ktorý sme mali za úlohu, sme zvládli. Je to zásluha celého tímu. Od začiatku sme ťahali, brankári výborne chytali a bolo sa na čo pozerať,“ spokojne skonštatoval Rábek a k svojej hre doplnil: „Snažil som sa odviesť čo najlepší výkon. Osobne som sa cítil dobre v útoku či obrane. Každý strelený gól na ME je cenný.“

Spokojnosť neskrýval ani robustný pivot Martin Slaninka, ktorý síce rýchlo nazbieral dve vylúčenia, ale potom pridal aj dva góly. Napokon za tretie vylúčenie v predposlednej minúte videl z ruky rozhodcu červenú kartu. „Sú to pre nás dôležité dva body. Išli sme do stretnutia s tým, že musíme vyhrať. Tento cieľ sme aj splnili. Cením si, že každý priložil ruku k dielu. Kľúčom k úspechu bola obrana, za ktorou sme mali perfektných brankárov. To je potom radosť hrať. Vyhrať na ME zápas je úžasný pocit, ale oslavy nebudú žiadne. Môžeme si povedať, čo bolo dobré, zobrať si pozitíva a rýchlo sa vrátiť na zem. Podľa môjho odhadu bude pondelkový duel s Rusmi ešte ťažší ako proti Litovčanov,“ povedal Slaninka, pričom vtedy ani netušil, že to tak vzhľadom na výsledok druhého sobotňajšieho stretnutia F-skupiny v skutočnosti aj bude už pred úvodným hvizdom.. Pomôcť zvládnuť rozhodujúci súboj môžu aj diváci v košickej Steel aréne. „Keď takúto atmosféru narobí 25 percent kapacity, tak neviem, ako by to tu vyzeralo, keby bola plná hala…,“ dodal Slaninka.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

https://slovakhandball.sk/ehf-euro-2022-velka-radost-z-vitazstva-nad-litvou-slovakov-vsak-nepotesili-nori-zavahanim-s-rusmi/

Stránku vytvorila f. GFXpulse | webdesign a redakčný systém

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
created by: Marek Sarvas
Photos | Manuals | Software | Firmware | Tutorials