UPOZORNENIE

Toto je stará verzia web stránky, noú stránku najdene na adrese
WWW.MSK.SK

 


« späť

EHF EURO 2022: NA NAJŤAŽŠOM ŠAMPIONÁTE NAJVIAC ŠPIČKOVÝCH DUELOV, EHF VYZDVIHLA SLOVENSKÝCH A MAĎARSKÝCH ORGANIZÁTOROV ME Muži
30.01.2022 - Katarína Opoldíková


Ešte pred nedeľňajším vyvrcholením 15. majstrovstiev Európy v Maďarsku a na Slovensku sa v Budapešti uskutočnila záverečná tlačová konferencia šampionátu, ktorý prvýkrát v histórii hostili dve krajiny. Predstavitelia Európskej hádzanárskej federácie (EHF) a hádzanárskych zväzov oboch organizátorských krajín prezentovali svoj pohľad na uplynulé dni v súvislosti EHF EURO 2022, ktoré boli pre všetkých – vinou pandémie koronavírusu – ešte väčšou výzvou ako tradične. Všetci sa zhodli, že to ich to stálo veľa úsilia, ale napokon to zvládli k spokojnosti.

„Som skutočne šťastný, že za súčasných okolností tu vidím vás, tímy a divákov. V posledných dvoch rokoch sme boli v náročnej situácii, ale podarilo sa nám usporiadať všetky významné podujatia. Tie dokážeme aj v týchto časoch zorganizovať na uspokojivej úrovni. Hygienický koncept sa implementoval v rôznych časoch, ale potom sa objavil variant omikron, takže sme sa museli prispôsobiť. Tieto výzvy boli nečakané, preto blahoželám organizátorom za ich pripravenosť prispôsobiť sa zásadným situáciám. Vlády jednotlivých krajín v celej Európe deň čo deň prispôsobujú svoje pravidlá v súvislosti s pandémiou, rovnako to bolo aj teraz. Tu sa zúčastnilo na ME 24 tímov z rôznych prostredí, s rôznou mentalitou a prístupom. Museli sme na to nájsť rovnováhu, bola to výzva pre všetky delegácie. Zvládli sme to spolu s organizátormi a zúčastnenými federáciami. Odohrali sa všetky zápasy a nepamätám si, že by som videl toľko špičkových a tesných stretnutí na najvyššej úrovni. Sme vďační hráčom, ktorí dali do toho svoju dušu. Môžeme byť hrdí. Bol to šport najvyššej úrovne. Ďakujem obom organizátorom za neustálu podporu. Som si istý, že najlepšie momenty tohto šampionátu prídu počas nedeľňajšieho vyvrcholenia,“ zobral si slovo na úvod prezident EHF Michael Wiederer.

„Keď sme v júni 2018 získali právo usporiadať EHF EURO 2022, mali sme veľké plány a ciele, predovšetkým znovu naštartovať náš šport doma na Slovensku. To sme ešte netušili, že sa z hľadiska organizácie stane najťažším šampionátom v histórii. Celá organizácia bola každodenným bojom. Vždy, keď sme dúfali v koniec pandémie, prišli nové problémy, ale nikdy sme nestratili vieru. Ani vtedy, keď sme mali na Slovensku lockdown. Maďarsko nás neustále podporovalo, bolo spoľahlivým partnerom a našli sme v ňom priateľa, ktorý nám pomohol vo všetkých situáciách,“ vyjadril sa prezident Slovenského zväzu hádzanej Jaroslav Holeša, ktorý vyzdvihol spoluprácu s maďarskou stranou. Tá aj v náročných situáciách počas príprav deklarovala, že chce dokončiť šampionát spoločne so Slovenskom.

Maďarských organizátorov na tlačovej konferencii zastupovala Gabriella Horváthová. „V nedeľu dospeje naša dlhá cesta k svojmu koncu. Bolo to veľmi zložité a náročné obdobie, za ktorým stálo veľké úsilie mnohých ľudí a pre nás to bol obrovská česť organizovať takéto podujatie. Ukázali sme entuziazmus a nadšenie, zároveň sme chceli naplniť všetky očakávania aj napriek nečakaným situáciám a výzvam pre COVID-19. Boli sme v neustálom kontakte s EHF a tímami, snažili sme sa čeliť všetkým potrebám a výzvam. Urobilo sa viac ako 15 000 testov na koronavírus s cieľom zabezpečiť bezpečné prostredie pre všetkých účastníkov. V nových arénach v Budapešti a Szegede sme mali skvelú atmosféru, utvorili sme nový rekord v zápasoch hlavnej fázy bez hostiteľov šampionátu, hoci, samozrejme, by som rada videla hrať našu reprezentáciu. Ďakujem EHF za skvelú spoluprácu a neustálu podporu, vďaka patrí aj vláde, partnerom, našim slovenským priateľom, všetkým federáciám a tímom, ako aj 700 dobrovoľníkom. Môžeme byť veľmi hrdí na tento šampionát, pre nás všetkých skvelý,“ uviedla generálna sekretárka Maďarského zväzu hádzanej.

Generálny sekretár EHF Martin Hausleitner vyzdvihol, že vďaka novým konceptom vysielania a novým projektom mediálnych a marketingových partnerov Infront a DAZN zaznamenali pôsobivé čísla v oblasti TV a digitálnej aktivácie. „Dostali sme sa do 114 krajín. V Dánsku dosiahlo EHF EURO 2022 podiel na trhu 74 percent, v Chorvátsku malo viac ako milión fanúšikov a 50 percent televíznych divákov, viac ako päť miliónov divákov sledovalo v televízii zápasy nemeckej reprezentácie. Okrem toho sme dosiahli 200 miliónov digitálnych kontaktov a v porovnaní s rokom 2020 sme tieto čísla zdvojnásobili,“ prezradil Hausleitner.

„Tento šampionát podčiarkol dôležitosť súťaže národných tímov, všetky pohľady v Európe sa upierali na náš šport. Poďakovanie patrí organizátorom z oboch krajín, ktorí zorganizovali tento šampionát, ktorý bol dôležitým základom nášho športu z hľadiska infraštruktúry hádzanej v Maďarsku a na Slovensku. Sme tu v budúcom chráme európskej hádzanej – v Budapešti máme jednu z najlepších hádzanárskych arén v Európe,“ vyhslásil prvý viceprezidnet EHF Predrag Boškovič.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

 

https://slovakhandball.sk/ehf-euro-2022-na-najtazsom-sampionate-najviac-spickovych-duelov-ehf-vyzdvihla-slovenskych-a-madarskych-organizatorov-me/

Stránku vytvorila f. GFXpulse | webdesign a redakčný systém

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
created by: Marek Sarvas
Photos | Manuals | Software | Firmware | Tutorials