WWW.MSK.SK

« späť

Druhá výhra v sezóne, Košice sme zdolali o gól Muži
17.10.2011 - Ľuboš Cifra

V 9. kole sa nám podarilo na domácej palubovke zdolať Košice 27:26 (16:9). Dva body tešia, ale ešte viac teší výkon viacerých hráčov na čele s Adamčíkom a Kovačinom, ktorých výborne dopĺňali Gardian, Ďurajka či Martin Kozák.

MŠK Považská Bystrica – 1. MHK Košice  27:26 (16:9)

MŠK: Biel, Kovačin – Cifra, Firit 4, M. Kardoš, Ďurajka 2, Adamčík 12/4, Korňan, Kostelanský 2, Sapák, Hároník, J. Kozák 1/1, Janíček, Gardian 2, Macháč, Ma. Kozák 4. Tréner: J. Kozák.

1. MHK: Cibere, Dulina – Hruščák 8/1, Pristaš, J. Kolesár 1, Štefanisko, Pecha 1, Hriňák 3, Fuňak 1, Farkašovský 9, Jurko 1, Durilla 1, Hricišon, Ľoch 1, Bokol. Tréner: J. Kolesár.

ROZHODOVALI: Sivák, Dvorský – Rančík
7 M. HODY: 5/5 – 1/1.
VYLÚČENÍ: 5 – 5 (ČK: Jurko za tri vylúčenia, Adamčík a Hruščák za faul v poslednej minúte).
PRIEBEH: 4:1, 10:4, 12:7, 17:9, 21:14, 21:18, 25:19, 25:25, 26:25.
DIVÁKOV: 600

V prvom polčase podali Považania najlepší tohtosezónny výkon. Vychádzali z dobrej obrany, za ktorou spoľahlivo chytal Kovačin, ich útočná hra bola rýchla a kombinačne pestrá. Hoci tesne po prestávke viedli už o 8 gólov, dostali sa do problémov, keď od stavu 25:19 Košičania šiestimi gólmi v priebehu šiestich minút vyrovnali na 25:25. Domácim dochádzali sily a navyše nepremieňali šance tak ako na začiatku. Napriek tomu dramatický záver zvládli a vzhľadom na to, že po celý zápas viedli, zaslúžene získali oba body.