MŠK Považská Bystrica – HK Topoľčany  28:24 (10:13)

MŠK: Kovačin, Biel – Cifra, Firit 4, Ďurajka, Adamčík 7/2, Korňan, Vallo 1, Kostelanský, Sapák, Hároník, J. Kozák ml. 13/2, Janíček, Mi. Gardian 1, Ma. Gardian, Ma. Kozák 2. Tréner: J. Kozák st.

HK: Rafael, Kleman – Schwarz, Mokriš 3, Bačík 4/1, Vlčko 1, Kopecký 2, Klačanský 5, Hurtiš, Žilinčík 3, Ďurček, Kovačech 6/3, Halo. Tréner: D. Jakubička.

Rozhodovali: Volentics – Záhradník, Ambruš
7 m hody: 5/4 – 6/4
Vylúčení: 3 – 4
Počet divákov: 500
Priebeh: 0:1, 2:1, 5:3, 7:6, 8:10, 9:12, 13:15, 15:16, 19:21, 22:22, 26:22, 26:24

V poslednom zápase roka na domácej palubovke sme po nepresvedčivom výkone zdolali Topoľčany o 4 góly.

Hostia nastúpili bez brankára Halgaša (zranené rameno) avšak už aj s Mokrišom, Klačanským a Bačíkom, ktorí mali na jeden zápas zastavenú činnosť od disciplinárnej komisie.

Zápas začal v pomalom tempe a v 10. Minúte bol stav 1:1. Topoľčancy hrali celý zápas pomalú hádzanú na hranici zdržiavania. Nám sa nedarilo presadzovať zo spojok a v prvom polčase z 10 gólov dal 5 Jozef Kozkák a 4 Adamčík.

Po prestávke sme rýchlo dotiahli trojgólové polčasové manko a vyzeralo to, že už sme sa dostali do hernej pohody a zápas zlomíme. Bohužiaľ sme sa aj naďalej trápili. V 52. Minúte sme prehrávali ešte 22:20. Potom však hostia mali dvoch vylúčených a my sme to využili a šnúrou 6 gólov sme definitívne rozhodli o víťazstve.

Vynikajúci výkon podal Jozef Kozák, autor 13 gólov.

Keďže to bol posledný zápas v roku 2011 prišli nás povzbudiť aj viacerí pozvaní hostia. V hľadisku ste mohli vidieť primátora mesta doc. PhDr. PaedDr. Karola Janasa, PhD., poslancov národnej rady Ing. Ivana Štefanca, PhD. MBA a Mgr. Martina Fedora, MEconSc. Ale aj poslancov mestského zastupiteľstva. Aj touto formou sa im chceme za podporu nášho športu poďakovať.