WWW.MSK.SK

« späť

DO FINÁLE TATRAN A MŠK, SEMIFINÁLOVÉ SÉRIE ROZHODLI V TROCH ZÁPASOCH Muži
19.04.2021 - Katarína Opoldíková

O titul majstra Slovenska v hádzanej mužov budú v sezóne 2020/2021 bojovať Tatran Prešov a MŠK Považská Bystrica, ktorí si zopakujú finále z predchádzajúcej edície najvyššej slovenskej súťaže. Oba tímy, ktorým patrili prvé dve pozície aj po základnej časti, rozhodli semifinálové série play-off Niké Handball extraligy v najkratšom čase, na postup potrebovali len tri zápasy.

Tatran v sobotňajšom treťom stretnutí zdolal HK Košice 35:20 (17:10) a proti nováčikovi dosiahol najvýraznejšie víťazstvo v sérii. Prešovčania tentoraz unikli svojmu súperovi skôr a už v prvom polčase si vypracovali bezpečný náskok, ktorý po zmene strán ešte zdvojnásobili.

Aj v Považskej Bystrici sa zrodil dvojciferný rozdiel. Družstvo MŠK síce prehrávalo v úvode 0:2 a potom sa s tímom Košice Crows chvíľu naťahovalo, ale po štvrťhodine hry prebralo taktovku pevne do svojich rúk. Keď Považania v 46. min upravili na 26:16, tak už nebolo pochýb, že sú na konci cesty do finále. Napokon zvíťazili vysoko 34:23 a takisto ako Prešovčania vyhrali sériu jednoznačne 3:0 na zápasy.

V Ligovom pohári (pre tímy na 5. – 8. mieste) si ŠKP Bratislava upevnil vedúcu priečku, keď vo vyrovnanom súboji prvých dvoch družstiev zdolal MHC Štart Nové Zámky 25:24 (13:13). Rozhodujúci gól dosiahol dve a pol minúty pred koncom Derviš Birdahič z pokutového hodu.

Výsledky sobotňajších stretnutí Niké Handball extraligy mužov 2020/2021

semifinále play-off – tretie zápasy (hralo sa na 3 víťazstvá):
Tatran Prešov – HK Košice 35:20 (17:10) – konečný výsledok série 3:0, Tatran postúpil do finále
Najviac gólov: Rábek 8/3, Santos 7, Caballero Hernández 5 – Pekár, E. Ľoch a Guzy po 3
pok. hody: 3/3 – 0, vylúčení: 1 – 3, rozhodovali: Palovčák a Šimko

MŠK Považská Bystrica – Košice Crows 34:23 (19:12) – konečný výsledok série 3:0, P. Bystrica postúpila do finále
Najviac gólov: Ivanicja 10, M. Briatka 6/3, Jurák 5 – P. Hruščák 8/1, Hozman 6, A. Radčenko 3
pok. hody: 4/3 – 3/1, vylúčení: 6 – 8, ČK: 51. Bystrický (P. Bystrica) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Budzák a Haščík

Ligový pohár – 2. kolo:
ŠKP Bratislava – MHC Štart Nové Zámky 25:24 (13:13)
Najviac gólov: Mikéci 6/1, Birdahič 5/1, Ratkovský, Janoška a Modrovský po 3 – M. Kucsera ml. 7/2, Tilandy 4, Dévai 4/1
pok. hody: 3/2 – 4/3, vylúčení: 5 – 8, rozhodovali: Adamkovič a Švarc