« späť

DÁVIDOV NÁVRAT DO ČR, POVEDIE MUŽOV ZUBŘÍ Muži
23.04.2021 - Katarína Opoldíková


Bývalý reprezentačný kouč hádzanárov Slovenska Peter Dávid má nový angažmán. Ako nového trénera od sezóny 2021/2022 ho predstavil HC Robe Zubří. Už v decembrovom rozhovore s 55-ročným kormidelníkom pre slovakhandball.sk sme spomínali, že po najlepších ženských kluboch v ČR a SR (DHK Baník Most, Iuventa Michalovce) by mohol okúsiť českú mužskú extraliga. Napokon sa táto predzvesť naplnila a prevezme taktovku v tíme z Valašska.

„Na novú výzvu sa nesmierne teším. Na Zubří som mal iba pozitívne referencie. Je tam výborný projekt mládeže a profesionálny prístup k hádzanej,“ povedal v rozhovore valassky.denik.cz Dávid, ktorý víta, že po angažmánoch v Tatrane Prešov, DHK Baník Most a Iuvente Michalovce, teda v kluboch, kde sa počítajú len víťazstvá, nebude z tohto hľadiska až pod takým tlakom. „Bol to aj jeden z dôvodov, prečo som sa rozhodol ísť do Zubří. Zbaviť sa prehnaného tlaku na výsledky, keď každý týždeň sa musí zvíťaziť, lebo bude zle,“ priznal kouč od roku 1995 žijúci v Nemecku.

Dávid v novembri 2020 predčasne skončil na lavičke michalovskej Iuventy, keď sa mu stala osudná prvá ligová prehra v sezóne. Po sérii titulov s Prešovom a Mostom sa na Zemplíne ďalšieho nedočkal. „Objavili sa nejaké ponuky zo Švajčiarska, Rakúska i Nemecka. Prvý kontakt so Zubří prišiel v januári. Všetko sa vyvíjalo správnym smerom, čoraz viac sa mi tento variant začal pozdávať, takže ostatné ponuky som už ani neriešil.“

Peter Dávid je bývalý československý a potom aj slovenský reprezentant. Počas hráčskej kariéry získal tituly majstra ČSSR s Duklou Praha (1986) a šampióna SR s Lokomotívou Trnava (1994). Po trénerskom úvode v nižšej súťaži s SG Werratal viedol na najvyššej úrovni ako tréner ženy bundesligového HSG Sulzbach/Leidersbach. Od roku 2008 bol v službách účastníka mužskej bundesligy TV Grosswallstadt: z postu asistenta postupne prešiel na pozíciu hlavného kouča, kde uzavrel pôsobenie v júni 2013 po zostupe klubu do II. bundesligy. Od februára 2012 do júna 2013 bol trénerom slovenskej mužskej reprezentácie. Malacký rodák v sezóne 2013/2014 nikde netrénoval, vybral si pauzu. Následne strávil ročník 2014/2015 v Tatrane Prešov (získal double za titul a víťazstvo v SP). Od novembra 2015 až do konca sezóny 2018/2019 pokračoval v DHK Baník Most (4 české tituly, 3 triumfy v Českom pohári a 1 prvenstvo v spoločnej slovensko-českej lige) a od ročníka 2019/2020 bol v Iuvente Michalovce.

Autor: slovakhandball.sk, Foto:

Stránku vytvorila f. GFXpulse | webdesign a redakčný systém

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress