« späť

Prvá výhra v sezóne, doma sme zdolali Topoľčany Muži
06.10.2011 - admin

MŠK Pov. Bystrica – HK Topoľčany 29:25 (15:12)

Domáci museli vyhrať a začali výborne. V 5. min viedli 4:0, keď dvakrát skórovali Firit a po ňom  aj Adamčík. V 7. min viedli Bystričania 6:1 a J. Kozák po sóle trafil žrď. Súper znížil Kopeckým a Kovačechom v 10. min na 6:3, keď chvíľu predtým trafil Mokriš zo sedmičky brvno. Vallo a M. Kozák v 12. min zvýšili na 8:3. MŠK hrali dobre v útoku a v obrane oveľa viac pomáhali brankárovi Kovačinovi, ktorý mal v zápase 24 úspešných zákrokov. O päť minút M. Kozák zvýšil na najvyšší rozdiel 11:4, no hostia v rozpätí minúty dvoma gólmi stiahli na 11:6. Po výmene gólov J. Kozákovi chytil Rafael sedmičku a pri oslabení Mokriš znižoval na 12:8. Vallo a potom Adamčík zo sedmičky poslali domácich do nádejného náskoku 15:9, ktorý nezvýšil v 28. min Kostelanský. Strelou do žrde iba potvrdil trápenie pravých krídel v sezóne. Po Vlčkovej žrdi prišla slabá dvojminútovka MŠK, ktorú hostia využili na strelenie troch gólov a vrátili sa do zápasu. Kovačech po prestávke trafil žrď a na druhej strane tutovku Adamčíka zmaril Rafael. Za stavu 16:14 Adamčík lobom premenil sedmičku a Vallo upokojil domácich gólom na 18:14. Považania poľavili v obrane a v 40. min viedli už iba 18:16. Po zahodených šanciach na oboch stranách bolo v 42. min 20:16. J. Kozák dvoma gólmi, M. Kozák a Adamčík zo sedmičky zvýšili v 47. min na upokojujúcich 24:17. Do 52. min padali góly striedavo do oboch brán, ale Topoľčany vykresali v 54. min nádej – 26:21 a Rafael chytil Adamčíkovu sedmičku. Nasledovala slabá trojminútovka MŠK a po troch góloch neubrániteľného Kovačecha bolo razom 27:24. J. Kozák pri oslabení dvoma gólmi získal rozhodujúci náskok 28:24. Posledné slovo v zápase mal odchovanec MŠK Žilinčík, ktorý nedal Kovačinovi šancu.

Pov. Bystrica: Kovačin, Biel – Cifra, Firit 6, Ďurajka, Adamčík 7/3, Korňan, Kostelanský 1, Vallo 4, R. Sapák, Hároník, J. Kozák 7, Janíček, Marián Gardian, Š. Macháč, M. Kozák 4.

Topoľčany: Halgaš, Rafael – Schwarz, Mokriš 2, Bačik 1, Vlčko 1, Kopecký 3, Klačanský 4/1, Šnirc 1, Hurtiš, Žilinčík 1, Cigáň 3, Kovačech 9.

ROZHODOVALI: Mandák, Rudinský – Beňo