« späť

Cieľ je splnený, ale hotovo nie je! Považská Bystrica bude vo finále hrýzť Muži
19.04.2021 - Katarína Opoldíková

Po semifinálovej sérii prepukli v tábore považskobystrických hádzanárov postupové oslavy, ale jedna túžba ešte stále zostáva.

  

 
Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

V semifinále Niké Handball Extraligy zvíťazili hádzanári MŠK Považská Bystrica nad Košice Crows 3:0 na zápasy. Podľa trénera MŠK Václava Straku zaslúžene vyhrali nielen tretí zápas, ale aj celú sériu. „Kľúčový zápas bol prvý, potom bol kľúčový duel v Košiciach a ďalší kľúčový bol tretí. To je proste kúzlo play-off, že každý moment je dôležitý a nikdy neviete, čo môže sériu zlomiť. Treba byť koncentrovaný a ísť krok po kroku,“ povedal.

Radosť chcú zväčšiť

Vo finále sa Považskobystričania stretnú siedmykrát s Prešovom, pričom ide o najčastejšiu finálovú dvojicu v histórii súťaže. Hráči MŠK Tatran prevýšili v rokoch 2003 a 2006.

Teraz však nasleduje reprezentačná prestávka a finále začne po troch týždňoch, čo nie je typické, ale podľa Straku to pre túto sezónu je typické, keďže stále majú nejaké pauzy. „Cieľ máme splnený a tešíme sa na finále. To totiž nie je pre nás nič všedné. Radi sme však našim fanúšikom urobili radosť, hoci len takto na diaľku, pričom ju budeme chcieť zväčšiť. Tím vediem vždy k tomu, že chceme vyhrať,“ doplnil považskobystrický tréner.

 Vystrelí opäť motyka?

Podľa Ladislava Kovačina bol prvý zápas série trochu ustráchaný, ale od druhého si išli za svojím cieľom, ktorý s prehľadom dosiahli. Kauza Hruščák podľa slov jeho slov hráčov MŠK nezaujímala. „Tešíme sa na finále, kde budeme ,kúsaťʻ. Uvidíme, čo z toho bude. Čaká nás však ešte prestávka, čo je dvojsečná zbraň. Dáme však do toho všetko a uvidíme, či opäť motyka vystrelí. My síce máme cieľ už splnený, ale vo finále nechcete byť druhý,“ konštatoval.

 

Ljubomyr Ivanicja pochválil za výkon celý tím. „Postúpiť do finále bol náš cieľ od začiatku sezóny. Všetko ostatné by bolo neúspech. Máme kvalitné mužstvo, pričom teraz si už budeme hádzanú užívať. Prešov sa pokúsime minimálne potrápiť,“ doplnil s 10 gólmi najlepší strelec zápasu, ktorému v hľadisku chýbajú fanúšikovia, pričom verí, že pomaly sa blíži čas, keď sa vrátia na tribúny.

Stránku vytvorila f. GFXpulse | webdesign a redakčný systém

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress