WWW.MSK.SK

« späť

Béčko vyhralo základnú časť 1. ligy Muži
24.03.2013 - Ľuboš Cifra

V 14. kole 1. ligy sa podarilo rezerve MŠK vyhrať na palubovke Martina a zabezpečiť si po základnej časti 1. miesto.

MHáK Martin – MŠK Pov. Bystrica “B”  24:35 (15:14)

MŠK: Biel, Makay – Macháč Š. 8, Ďurajka 7/2, Gardian Mi. 6, Gardian Ma. 4, Krasňanský 4, Majbík 3, Cifra 2, Hároník 1, Dvorščík, Kostelanský

Úvod zápasu MŠK nevyšiel a tak domáci v 10. minúte vyhrávali už 5:1. Nedôrazná obrana, pomalá rozhohrávka a veľa nepremenených šancí boli dôvodmi katastrofálneho úvodu. Od 10. minúty sa hra trocha zmenila, v bráne viacerými zákrokmi družstvo podržal Biel, obrana začala fungovať a presadili sme sa z rýchlych protiútokov. Aj napriek tomu MŠK prvý polčas prehrali o 1 gól.

Po prestávke už bola kvalita na strane MŠK, výborný brankár a premieňanie šancí bolo hlavným dôvodom úspechu. Domáci sa na postavenú obranu presadzovali len ťažko, a aj keď sa im to podarilo, znepríjemňoval im zápas Biel v bránke. V útoku sme si dokázali vypracovať veľa šancí a tie aj premeniť, výborne  zahral Macháč a k nemu sa priadli aj ďalší, Michal Gardian v druhom polčase so streľbou 5/5, ale aj Ďurajka (7 gólov v 2. polčase). V závere zápasu dal domáci tréner príležitosť všetkým hráčom, a tak posledných 10 minút skončilo 1:9.

Priebeh: 5:1, 8:3, 14:12, 15:17, 18:18, 19:22, 21:26, 23:26, 23:34

7 m hody: 3/2 – 3/2
Vylúčení: 5 – 4
Rozhodovali: Langsfeld, Ondogrecula