« späť

[31. kolo] Trápenie s Košicami s dvojbodovým koncom Muži
27.04.2013 - Katarína Opoldíková

MŠK Považská Bystrica – 1.MHK Košice     29  :  26 (14:12)

Úvod zápasu patril hosťom, ktorí po dvoch zahodených únikoch J. Kozáka v 8. min vyhrávali 1:3 a v 9. min po góle Hricišona 2:4. Bystričania mali iba dvoch úspešných strelcov a M. Kozák s Firitom v 11. min vyrovnali na 4:4. Gólová naťahovačka pokračovala a domáci o chvíľu znova prehrávali 5:6, no po Zdráhalovej sedmičke ich prvýkrát v 14. min dostal do vedenia Firit – 7:6. Súper znova otočil na 7:8 a po dvoch zahodených šanciach Firita za stavu 8:8 Košičania v presilovke v 21. min Hricošonom odskočili na 8:10. Považania vyrovnali na 10:10 a Michala Gardiana vychytal gólman. Domácim vyšla záverečná päťminútovka prvého polčasu. Kostelanský vyrovnal na 11:11 a Hároník v presilovke poslal MŠK do vedenia 12:11. Hriňák trafil žrď a Zdráhlaa zvýšil na 13:11. Kostelanský s M. Kozákom zahodili náskoky, ale Cifra desať sekúnd pred prestávkou dal na 14:12 a Kovačin sekundu pred sirénou vychytal Hricišona. Domáci si držiavali trojgólové vedenie – 16:13, ale po góle Fuňaka v presilovke bolo v 34. min 16:15. O päť minút Hricišon dokonca vyrovnal na 18:18. V rozpätí šiestich minút po dvoch góloch Cifru, jedného M. Kozáka a zákrokoch Kovačina získali MŠK vedenie v 45. min 21:18. Výborne hrajúci Hároník trafil žrď a v 47. min bolo už iba 21:20 po strele Ľocha. M. Kozák a Hároník zvyšovali na 23:20, ale Košičania sa priblížili na rozdiel gólu v 49. min – 23:22. Domáci prišli o Firita, ktorý po zranení predčasne dohral. Zdráhala dvoma gólmi zvyšoval v 55. min na 25:22 a závere patril Mariánovi Gardianovi, ktorý troma gólmi udržiaval zaslúžené trojgólové vedenie až do konca.

MŠK:
Kovačin, Makay – Cifra 4, Firit 3, Adamčík,  Ďurajka  , Kostelanský 1, Zdráhala 7/2, Korňan , Vallo, Hároník  5, J.Kozák , Mi. Gardian , Ma. Gardian 4, Majbík, M.Kozák  5

Rozhodovali: Dvorský – Karlubík, Jahodka
Vylúčení: 3 – 4
7 m hody: 2/2 – 2/2
Divákov: 400
Priebeh: 0:1, 1:2, 3:4, 7:6, 8:9, 11:11, 13:11, 16:16, 19:18, 23:22, 26:23, 28:25